Hazal ÇELİK

Uzman Psikolog

Hazal Çelik 2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. 2016 yılında Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans Programını “Yürütücü İşlevlerin İlkokula Hazır Bulunuşuk ile İlişkisi” isimli tez çalışması ile tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimi boyunca Özyeğin Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmış, aileler ve çocuklar ile birlikte yapılan çeşitli araştırmalarda araştırma asistanı olarak görev almıştır. Yüksek lisans eğitiminden sonra çeşitli danışmanlık merkezlerinde özel gereksinimli çocuklar ile özel eğitim çalışmalarını yürütürken, 4-12 yaş arası çocuklar ile oyun terapisi çalışmalarını yürütmüştür.

Aldığı eğitimler arasında; Türkçe İfade Edici ve Alıcı Dil Testi (Türk Psikologlar Derneği-TPD), Çocuk Değerlendirme Paketi (TPD), Çocuk Merkezli Oyun Terapisi (Nisan Danışmanlık) vardır. Deneyimsel Oyun Terapisi (Psikoloji İstanbul) birinci düzey eğitimini tamamlamış, eğitime ve süpervizyonlara devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

2018 Mayıs ayından bu yana Büyümek Gelişim Destek Merkezi’nde farklı gelişim gösteren çocuklarla bireysel çalışmalarını sürdürmektedi

Share